3 komplementy, które chce usłyszeć każdy facet

Czy komplementy są przeznaczone tylko dla kobiet? Oczywiście, że nie! Mężczyźni też lubią je dostawać i cieszą się, kiedy ktoś ich docenia. Dlatego dzisiaj pokażę Ci 3 rodzaje komplementów, które chciałby usłyszeć każdy facet.

Kliknij TUTAJ i poznaj sekrety flirtu!

 

Zazwyczaj, kiedy myślimy o komplementach, przychodzą nam do głowy teksty w stylu „masz ładne oczy” albo „masz ładny uśmiech”, ewentualnie „ładnie dziś wyglądasz”. Oczywiście takie komplementy nie są złe – ale są też na tyle niespecyficzne, że można je powiedzieć każdemu w ciemno… dzięki czemu nie robią aż takiego wrażenia i czasem mogą zostać odebrane jako wymuszone, rzucone bez przekonania czy wręcz nieszczere. Jeśli chcesz, żeby facetowi zrobiło się naprawdę miło, postaw na pochwały bardziej spersonalizowane i dopasowane do konkretnej sytuacji.

Komplementy obserwacyjne

To rodzaj komplementów, który zahacza o wygląd drugiej osoby, ale przy okazji chwali też jakąś jej cechę charakteru albo zdolność, którą mogłaś zaobserwować właśnie dzięki jakiemuś szczegółowi w jego wyglądzie. Na przykład, kiedy mówisz facetowi, że świetnie dopasował koszulę do marynarki i ma godne podziwu poczucie stylu – z jednej strony mówisz mu, że dobrze wygląda, a z drugiej chwalisz też jego zmysł modowy czy wyczucie stylu, a to już jest coś, co on najprawdopodobniej świadomie sobie wypracował i z czego może być dumny. Podobnie, jeśli chwalisz wysportowanego faceta o umięśnionej sylwetce – doceń także to, ile dyscypliny i wysiłku musiały wymagać jego treningi.

Komplementy sytuacyjne

To komplementy dawane na bieżąco, w reakcji na jakąś sytuację. Na przykład, kiedy on opowiada jakiś żart czy anegdotkę, to dobry moment, żeby zauważyć, że lubisz jego poczucie humoru albo że ma talent do parodiowania innych ludzi. Ważne tylko, żeby ta reakcja nastąpiła jak najszybciej od sytuacji, którą komplementujesz. W ten sposób zabrzmi to bardzo naturalnie, jakby było podyktowane sytuacją, w której on rzeczywiście zrobił na Tobie wrażenie, a nie tym, że chcesz mu się przypodobać.

Komplementy emocjonalne

Ten rodzaj komplementów opiera się na Twoich odczuciach względem drugiej osoby – i dzięki temu bardzo silnie działa, zwłaszcza w przypadku faceta, któremu się podobasz. On chce wiedzieć, jak się przy nim czujesz i jak działa na Ciebie jego obecność, dlatego taki rodzaj komplementów jest dla niego szczególnie cenny. Kiedy na przykład jedziecie gdzieś razem samochodem, nie ograniczaj się do zauważenia, że on dobrze prowadzi, dodaj choćby, że jest jedyną osobą oprócz Twojego ojca, z którą nie boisz się jeździć i czujesz się w pełni komfortowo w aucie. Komplementy zaczynające się od „jesteś jedyną osobą, która…” są tutaj szczególnie przydatne – dzięki nim facet czuje się nie tylko doceniony, ale też wyjątkowy.

Ale nie zapominaj o najważniejszym – dobry komplement to szczery komplement. Nie szukaj więc na siłę czegoś oryginalnego, co mogłabyś pochwalić, tylko mów o tym, co czujesz i co rzeczywiście zrobiło na Tobie wrażenie!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.