Dlaczego Twój chłopak dalej ma Tindera?

Spotykasz się z facetem już od jakiegoś czasu, ale odkryłaś, że on nadal ma konto na Tinderze? Co to znaczy? Czy on Cię zdradza? Dlaczego niektórzy faceci cały czas korzystają z Tindera – mimo tego, że są w związkach?

Kliknij i poznaj sposób na problemy w związkach!

 

Statystyki są brutalne – ok. 42% aktywnych użytkowników Tindera to wcale nie single, tylko osoby będące w związkach, czasem nawet związkach małżeńskich. Dlaczego tylu zajętych ludzi korzysta z aplikacji randkowych?

Kiedy znajdujesz u swojego faceta na telefonie aplikację randkową, w pierwszym odruchu prawdopodobnie myślisz, że on Cię zdradza. Nie da się ukryć, że to sensowna intuicja… bo rzeczywiście część „zajętych” facetów korzystających z Tindera szuka tam przede wszystkim okazji do zdrady i niezobowiązującego seksu. Ale (na szczęście?) to nie jest jedyny powód takich przygód z aplikacjami randkowym.

Ciekawość

Aplikacje randkowe robią w ostatnich prawdziwą furorę – dużo się o nich mówi, mnóstwo osób z nich korzysta, widać je w mediach, filmach, stały się wręcz elementem współczesnej popkultury. Nic dziwnego, że jest to dla niektórych temat ciekawy… Zwłaszcza dla osób, które np. od dawna są w związkach albo poznały się w tradycyjny sposób i cały ten szał na aplikacje randkowe je ominął. Czasem zdarza się, że z tej ciekawości faceci zakładają sobie konto np. na Tinderze. Chcą sprawdzić, o co tyle szumu, jak to działa, czy faktycznie jest tam tyle fajnych dziewczyn… Może się więc zdarzyć, że aplikacja na telefonie Twojego faceta jest niegroźna i pojawiła się tam tylko ze względu na chwilową ciekawość. Ale jak mówią… ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Czasem coś, co zaczęło się od niewinnej ciekawości, może na dobre wciągnąć albo skończyć się flirtem czy romansem. Zanim więc w pełni rozgrzeszysz swojego faceta, przyjrzyj się sytuacji bliżej.

Dokarmianie ego

Każdy człowiek lubi czuć się doceniony i atrakcyjny. A im więcej oznak i potwierdzenia tej atrakcyjności, tym lepiej. Dlatego spora część użytkowników Tindera (nie tylko tych będących w związkach) używa aplikacji głównie jako narzędzia do podnoszenia swojej samooceny i dostarczania sobie regularnej przyjemności z faktu, że ktoś uznał ich za atrakcyjnych, dał matcha, napisał wiadomość. Często to w zupełności wystarczy i takie osoby nie robią z tym nic więcej. Ale może się też zdarzyć, że dla podreperowania swojej samooceny są w stanie tygodniami z kimś flirtować. A nie można też wykluczyć, że któryś z takich flirtów ostatecznie jednak zamieni się w coś więcej… Sama musisz zdecydować, co to dla Ciebie znaczy, że Twój facet szuka potwierdzenia swojej atrakcyjności w oczach kobiet z aplikacji randkowej.

Niepewność w relacji

Na początku znajomości często zdarza się, że czujemy się w relacji jeszcze nie do końca pewnie – nie wiemy, czy coś z tego wyjdzie, nie jesteśmy pewni, czy chcemy się w pełni zaangażować, czy to jest to, czego szukamy… W takich sytuacjach część osób lubi sobie zostawić otwartą furtkę, trzyma pod ręką koło zapasowe, z którego można by było skorzystać, w razie gdyby z tej relacji nic nie wyszło… I często takim kołem zapasowym jest właśnie aplikacja randkowa. Zwłaszcza na początku relacji (chociaż nie tylko, może się tak zdarzyć także później) facet może chcieć testować wody, sprawdzać, czy nie pozna kogoś jeszcze fajniejszego, czy może się jeszcze komuś spodoba. O ile na początku znajomości to może być jeszcze zrozumiałe, jeśli ten stan się przeciąga, to już dosyć niepokojące… Tinder na telefonie Twojego faceta może oznaczać, że on nie jest gotowy na to, by w pełni zaangażować się w Wasz związek, i cały czas trzyma w zanadrzu inne opcje.

Co powinnaś zrobić, jeśli przyłapiesz swojego faceta na korzystaniu z aplikacji randkowych? To zależy od dwóch rzeczy: od stażu Waszej relacji i od Twojej wrażliwości. Na pewno nie warto tego zupełnie bagatelizować… bo o ile przygoda faceta z Tinderem nie zaczęła się i nie skończyła na zwykłej ciekawości, gdzieś w tle może się czaić jego niepewność, niezadowolenie z relacji albo skłonności do zdrady i kłamstwa. Ale z drugiej strony, zanim wpadniesz w panikę, warto też pamiętać, że powody korzystania z Tindera mogą być różne – i nie wszystkie muszą źle świadczyć o Waszym związku czy o Tobie!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *