Jak o nim zapomnieć?

Rozstałaś się ze swoim facetem, ale wciąż za nim tęsknisz i nie możesz przestać o nim myśleć? Jesteś już tym zmęczona i zastanawiasz się, jak o nim zapomnieć? W tym tekście podpowiem Ci, dlaczego wciąż o nim myślisz i co możesz zrobić, by przestać.

Kliknij tutaj i poznaj największe błędy po rozstaniu!

 

Dlaczego po rozstaniu tak trudno jest zapomnieć o Eks? Czy to, że cały czas za nim tęsknisz i nie możesz przestać o nim myśleć, znaczy, że to był Ten Jedyny? Niekoniecznie. Każde rozstanie, nawet z facetem, który zupełnie nie był dla Ciebie odpowiedni, może odcisnąć na Tobie spore piętno. W końcu z dnia na dzień zmienia się Twoja sytuacja i musisz na nowo przyzwyczaić się do tego, że jesteś sama. Bądź dla siebie wyrozumiała – przystosowanie się do nowych warunków może zająć trochę czasu!

Dlaczego nie możesz o nim zapomnieć?

Na pewno warto zdać sobie sprawę z tego, dlaczego myśli o byłym ciągle Cię nawiedzają i dlaczego masz wątpliwości, czy aby na pewno dobrze się stało, że ze sobą zerwaliście. Być może to porównanie zabrzmi trochę brutalnie, ale zerwanie jest trochę jak odstawienie narkotyków. Czujesz się jak na głodzie. Nagle zniknęło Twoje stałe źródło silnych emocji – z jednej strony pozytywnych, ale z drugiej też po prostu intensywnych, bo kłótnie czy ciągłe zmaganie się z problemami w związku też potrafi uzależniać. W takiej sytuacji naturalnym odruchem jest natychmiast wrócić do tego, co było, żeby nie czuć tej pustki i głodu. Ale jeśli tylko przetrwasz ten odwyk, na jego końcu będziesz się czuła dużo lepiej i łatwiej będzie Ci wyobrazić sobie przyszłość bez byłego partnera.

Jak o nim zapomnieć, kiedy ciągle o nim myślisz?

Spróbuj zrozumieć, skąd biorą się Twoje emocje. Jeśli boisz się, że nigdy nikogo już tak bardzo nie pokochasz albo że nigdy nie spotkasz już żadnego ciekawego faceta, to przemawia przez Ciebie głównie strach przed nieznanym. Łatwo sobie w takiej sytuacji wmówić, że powinnaś wrócić do Eks, bo ten związek jest dla Ciebie znany i bezpieczny. Nawet jeśli mieliście problemy, to masz już je na tyle oswojone, że paradoksalnie logiczne może Ci się wydawać wrócić do nich, niż zmierzyć się z nieznanym. Niepewność po rozstaniu to zupełnie naturalna emocja – ale pamiętaj, że lęk przed nieznanym pojawia się przecież także w różnych innych sytuacjach, w których potrafisz sobie z nim poradzić. Na przykład, kiedy idziesz do nowej pracy w firmie, do której bardzo chciałaś się dostać. Prawie każdy człowiek czuje się nieswojo w nowej sytuacji. Ale gdybyśmy ulegali tym lękom, cały czas stalibyśmy w miejscu. Nie pozwól, żeby strach powstrzymywał Cię przed patrzeniem w przyszłość – bo przecież w tej przyszłości może na Ciebie czekać coś wspaniałego i dużo lepszy związek z cudownym facetem.

Pamiętaj też, że to, jak patrzysz na swojego Eks w chwilach tęsknoty, prawdopodobnie trochę mija się z rzeczywistością… Kiedy nam kogoś brakuje, mamy tendencje do idealizowania i wspominania tylko tych chwil, które były dobre. Bo przecież nie jest tak, że tęsknisz za kłótniami i problemami, przez które płakałaś po nocach. Ale to wcale nie sprawiło, że te problemy przestały istnieć! Spróbuj spojrzeć na Waszą relację trochę bardziej obiektywnie i nie odsuwaj od siebie myśli o tym, co było złe. Po takiej trzeźwej ocenie Waszego związku może się okazać, że wcale nie ma za czym tęsknić!

Najważniejsze to dać sobie czas na to, by stanąć na nogi. Nie wymagaj od siebie, że po dwóch dniach od rozstania przestaniesz myśleć o swoim Eks – bo to nie jest realne. Wykorzystaj ten czas, żeby skupić się na sobie i nadrobić te sprawy, które być może zaniedbałaś, kiedy byłaś w związku: swoje hobby, relacje ze znajomymi, niezrealizowane plany. Bądź teraz dobra dla siebie i planuj swoje własne sprawy, a szybko może się okazać, że myśli o byłym nawiedzają Cię coraz rzadziej.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.