Największe błędy na pierwszej randce

Pierwsza randka to bardzo ważny moment – to od niego zależy, czy spotkasz się z facetem po raz kolejny i będziecie mieli szansę na coś więcej. Każdy chciałby dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu. Dlatego dzisiaj pokażę Ci 4 błędy na pierwszej randce, których powinnaś unikać.

Chcesz go rozkochać? Kliknij TUTAJ i poznaj sztukę udanego flirtu!

 

Oto 4 błędy najczęściej popełniane na randce:

Za dużo mówisz o sobie

Pierwsza randka to taki moment, kiedy macie okazję nawzajem trochę bliżej się poznać – i kluczowym słowem jest tutaj „nawzajem”. Chodzi o to, żebyście mogli ze sobą porozmawiać, a nie żeby tylko jedno z Was prowadziło monolog.

To jasne, że chcesz dobrze wypaść i powiedzieć o sobie parę ciekawych rzeczy. Ale niech to rzeczywiście będzie tylko kilka faktów, a nie cała historia Twojego życia. Jeśli za dużo gadasz o sobie, wychodzisz na egoistyczną osobę, która tak naprawdę nie jest zainteresowana poznaniem kogoś bliżej, tylko szuka publiczności dla opowieści o sobie. Oczywiście nie przesadzaj też w drugą stronę – nie możesz przez całą randkę milczeć i tylko potakiwać. Chodzi o to, żebyście mogli rozmawiać, wymieniać się myślami, zadawać sobie pytania, szukać wspólnych tematów.

Za bardzo się starasz

Nie zrozum mnie źle – nie chodzi o to, żeby iść na randkę kompletnie nieprzygotowanym albo zaniedbanym. To wskazane, żeby na randce wyglądać atrakcyjnie. Ale atrakcyjnie nie znaczy od razu: jak na gali rozdania Oscarów.

Uważaj też, że by nie pokazywać tego po sobie, jeśli już na tym etapie bardzo zależy Ci na tej drugiej osobie. Pierwsza randka to moment, kiedy dopiero się poznajecie – i jest to spotkanie dużo bardziej niezobowiązujące, niż wydaje się większości ludzi. Coś może z tego wyjść, ale nie musi. Jeśli już na pierwszej randce stajesz na głowie, żeby przekonać do siebie drugą osobę, wyraźnie starasz się wywrzeć na niej super wrażenie, to paradoksalnie możesz ją odepchnąć i wystraszyć. Spróbuj po prostu być najlepszą wersją siebie – ale wciąż sobą. Daj się poznać, nie udawaj nikogo innego i nie próbuj sztucznie przyspieszać Waszej relacji czy oczekiwać, żeby ktoś już po pierwszej randce był w Tobie zakochany na zabój.

Za dużo mówisz o eks

Większość z nas ma na koncie jakieś wcześniejsze związki i każdy, kto idzie na randkę, liczy się pewnie z tym, że druga osoba ma za sobą jakąś przeszłość. Ale to nie znaczy, że nad tą przeszłością trzeba się rozwodzić na pierwszej randce.

Temat byłych partnerów w taki czy inny sposób może oczywiście wypłynąć w rozmowie – i nie ma w tym nic złego, o ile skwitujesz go jednym czy dwoma neutralnymi zdaniami i przejdziesz z powrotem do tego, co dzieje się tu i teraz. Rozwodzenie się nad tym, dlaczego Twój związek się rozpadł, narzekanie na eks albo opowiadanie o tym, jak tęsknisz, jest nie na miejscu. Nie jesteś na spotkaniu z terapeutą ani przyjacielem, tylko nową osobą, którą chcesz poznać i z którą chcesz budować znajomość. Jeśli myślami cały czas krążysz wokół poprzedniego związku, wysyłasz tej drugiej osobie znak, że jeszcze Ci nie przeszło, że zależy Ci na byłym partnerze i że jeszcze za wcześnie, żeby budować z Tobą coś nowego. Nikt nie lubi być traktowany jak pocieszenie po rozstaniu – i po randce zdominowanej przez cienie przeszłości nie ma co robić sobie wielkich nadziei na kolejne spotkanie…

Ciągle sprawdzasz telefon

Może Ci się wydawać, że to nic wielkiego… ale ciągłe zerkanie w telefon nie jest zbyt kulturalnym zachowaniem na randce. Przede wszystkim wysyłasz drugiej osobie sygnał, że się przy niej nudzisz albo w ogóle nie masz ochoty jej bliżej poznać. Albo nawet, że co chwilę sprawdzasz godzinę i marzysz o tym, żeby już sobie pójść. A chyba nie o to chodzi, prawda?

Zdaję sobie sprawę, że media społecznościowe mogą być uzależniające. Ale mało kto poczuje się przy Tobie dobrze, widząc, że przegrywa z ekranem Twojego smartfona. Wycisz telefon, schowaj go w kieszeni czy torebce i skup się na człowieku, którego masz przed sobą.

Pamiętaj, że w pierwszej randce nie chodzi tylko o to, by pokazać, że Ty jesteś super i masz mnóstwo ciekawych rzeczy do powiedzenia. Ważne jest też to, jak druga osoba się przy Tobie czuje – czy ma wrażenie, że naprawdę jej słuchasz, czy jest mile połechtana zainteresowaniem, jakie jej okazujesz, czy myśli sobie: wow, może rzeczywiście mam szanse, całkiem fajnie nam się rozmawia. Zadbaj o ten emocjonalny klimat, który pozwoli Wam się przed sobą trochę otworzyć i po prostu się polubić!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.