Powrót do Ex: kiedy to możliwe?

Stara miłość nie rdzewieje – powrót do Ex nawet mimo upływu lat i wielu rzeczy, jakie wydarzyły się w międzyczasie, jest możliwy. Czy zawsze? Oczywiście, że nie. Są jednak sytuacje, kiedy powrót do Ex jest jak najbardziej możliwy – i o nich chcę dziś opowiedzieć.

Kliknij tutaj i poznaj najlepsze SMS-y do Ex!

 

Za zerwaniem stoi zazwyczaj dobry powód. Bardzo często więc powroty do Ex kończą się tym, że na nowo napotykamy te same problemy, z powodu których zakończyliśmy związek, i wpadamy w błędne koło. Ludzie raczej się nie zmieniają – a nawet jeśli, to jest to zazwyczaj długotrwały proces, z którym zazwyczaj wiąże się kilka dobrych lat terapii albo emocjonalnego dojrzewania. Właśnie dlatego problemy z Ex tak często powtarzają się, kiedy postanawiamy dać związkowi jeszcze jedną szansę i naiwnie liczymy, że nasz Ex zupełnie się zmienił przez te trzy tygodnie, kiedy nie byliśmy ze sobą…

Ale istnieje kilka wyjątków, w których moim zdaniem powrót do Ex jest możliwy – oto one:

Kiedy się ze sobą spotykaliście, nie byliście gotowi na związek

Mogło być tak, że kiedy się ze sobą spotykaliście, byliście jeszcze niedojrzali i niegotowi na poważny związek. Zdarza się to bardzo często, kiedy w bardzo młodym wieku poznajemy kogoś, kto jest naprawdę super – ale przez to, że jesteśmy bardzo młodzi, podejmujemy pochopne decyzje, nie znamy swoich oczekiwań i potrzeb, bardzo łatwo jest zaprzepaścić tworzącą się relację. Młodość ma też to do siebie, że popełniamy wtedy całą masę błędów, które nas kształtują i uświadamiają nam, czego tak naprawdę chcemy od życia. To w zupełności normalne i naturalne. Jeśli byliście w takiej sytuacji, byliście ze sobą, a potem zerwaliście ze sobą bez nadmiaru złych emocji, a może nawet nadal utrzymywaliście potem kontakt, to może to być podwalina do stworzenia silnego i zdrowego związku po latach. Oczywiście pod warunkiem, że czas zadziałał na korzyść Waszej relacji, a nie na odwrót – w końcu z biegiem lat zmieniają się nasze potrzeby, poglądy, oczekiwania i spojrzenie na życie. Jeśli jesteście ze sobą spójni i mimo biegu lat nadal Was do siebie ciągnie – to czemu nie spróbować?

Nie mieliście porównania

Zdarza się, że trafiamy na kogoś, kto jest super i wszystko wydaje się być wspaniale, ale gdzieś z tyłu głowy krążą nam wątpliwości, czy aby na pewno wszystko jest takie cudowne, czy gdzieś tam nie ma przypadkiem innej osoby, która byłaby dla nas jeszcze lepsza. Często dzieje się tak, kiedy nie mamy porównania – na przykład kiedy to nasz pierwszy poważniejszy związek. Decydujemy się wtedy na rozstanie i ponowne wejście w randkowy świat. Poznajemy nowych ludzi, próbujemy budować relacje z innymi osobami, wchodzimy w nowe związki, zdobywamy nowe doświadczenia, a także zyskujemy coś bardzo cennego – perspektywę. Może się zdarzyć tak, że posiadając tę nową perspektywę, dojdziesz do wniosku, że Twój Ex tak naprawdę był wspaniałym partnerem… Ale nie wiedziałaś o tym, bo nie miałaś porównania z innymi. Teraz, kiedy już je masz, wiesz, że inni nawet nie dorastają mu do pięt, albo wprost są skończonymi palantami. To oczywiście może działać w dwie strony – jeśli to on był w takiej sytuacji i nie miał porównania, być może z czasem wyciągnął wnioski z Waszego rozstania. To może być sprzyjająca sytuacja, dzięki której spróbujecie ponownie.

Błahy powód zerwania

Czasem zdarza się, że zrywamy z partnerem z jakiegoś błahego powodu. Nie dlatego, że różnimy się charakterami czy światopoglądem, nie dlatego, że mamy jakieś wielkie problemy w relacji – tylko w wyniku jakiegoś nieporozumienia, emocjonalnego impulsu czy zwyczajnej głupoty. Jeśli zerwaliście w ten sposób pod wpływem emocji, urwał się między Wami kontakt, a od tamtej pory każde z Was od czasu do czasu zastanawiało się, czy to była dobra decyzja, i może nawet trochę tego żałowało, mogło się zdarzyć, że mimo tego wszystkiego oboje byliście zbyt dumni, żeby się odezwać i wyciągnąć rękę. W takiej sytuacji możliwe są dwa scenariusze – albo któreś z Was w końcu schowa dumę do kieszeni i postanowi się odezwać, albo połączy Was przypadek (co może, ale nie musi się wydarzyć).

Wasze oczekiwania się wyrównały

Gdybyśmy żyli w idealnym świecie, regularnie spotykalibyśmy inne osoby, które mają takie same jak my oczekiwania wobec relacji i od życia. I spotykalibyśmy je we właściwym momencie. Niestety często mimo tego, że ktoś do nas bardzo pasuje, dogadujemy się z nim świetnie i wiele nas łączy, to jednak kiedy na siebie trafiamy, dzielą nas różne oczekiwania względem związku i zaangażowania. Może on chciał szybko zakładać rodzinę, a Ty jeszcze chciałaś się realizować w pracy, albo odwrotnie – Ty szukałaś już stabilizacji, a on chciał się jeszcze cieszyć swobodą i niezależnością – i ta dysharmonia w oczekiwaniach sprawiła, że w tamtym momencie Wasz związek nie działał. Jeśli jednak spotkacie się ze sobą po upływie jakiegoś czasu, bardzo możliwe, że tym razem Wasze oczekiwania okażą się bardziej spójne i tym razem będziecie mogli pójść z Waszą relacją o krok dalej.

Oczywiście to nie wszystkie sytuacje, kiedy powrót do Ex po rozstaniu jest możliwy. Podczas trwania związku może Wam się przytrafić wiele sytuacji, które są od Was niezależne, a które mogą doprowadzić do zerwania. Jeżeli nie było między Wami wielkich różnic charakteru, Wasz związek nie był toksyczny, nie czuliście, żeby którekolwiek z Was wyrządziło drugiemu jakąś dużą krzywdę czy nadużyło zaufania, i po mimo upływu lat nadal dobrze wspominacie siebie nawzajem – to oznaki, że Wasza relacja była raczej zdrowa, a zerwanie mogło być spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Jeśli w takiej sytuacji dacie sobie jeszcze jedną szansę, może się zdarzyć, że tym razem Wam się uda!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.