Tinder vs kwarantanna: jak randkować w czasach izolacji

Mogłoby się wydawać, że w czasach powszechnej (i przymusowej) izolacji poznawanie facetów i randkowanie będzie niemożliwe albo bardzo utrudnione… A tymczasem jest zupełnie inaczej. Może i nie pójdziemy teraz na kawę ani do kina… Ale aplikacje randkowe przeżywają prawdziwe oblężenie.

Pobierz najlepsze teksty na Tindera!

 

W ostatnich tygodniach nasze życie stanęło na głowie – ale to wcale nie znaczy, że przestaliśmy randkować i szukać kontaktu z ludźmi. Nietypowe czasy wymagają nietypowych rozwiązań, dlatego większość randek, tak jak i większość kontaktów z ludźmi w ogóle, przeniosła się teraz do sieci… A aplikacje randkowe notują ogromny wzrost zainteresowania, choćby dlatego, że wielu z nas czuje się osamotnionych, potrzebuje teraz kontaktu z ludźmi i szuka sposobów, jak je sobie zapewnić.

Zalety randkowania w sieci w czasach kwarantanny

Podczas gdy wiele dziedzin naszego życia wiąże się teraz z rozmaitymi trudnościami, paradoksalnie randkowanie w sieci nawet zyskało na powszechnej izolacji. W czasie, kiedy siedzimy zamknięci w domach, coraz więcej osób przekonuje się do aplikacji randkowych – a to oznacza, że znajdziesz tam teraz więcej facetów i to także tych, którzy do tej pory nie myśleli o korzystaniu z Tindera albo wręcz zarzekali się, że to dla nich. Jest więc większy wybór i łatwiej kogoś poznać.

Łatwiej też nawiązać wartościową i zmierzającą do czegoś relację – ze względu na okoliczności opcja umówienia się na szybki seks po 20 minutach rozmowy raczej odpada, więc zmniejsza się też ilość tego typu propozycji. Ludzie są bardziej skłonni po prostu ze sobą rozmawiać, poznawać się nawzajem, dają sobie szansę i czas, żeby naprawdę zainteresować się drugą osobą, a nie tylko tym, jak ona wygląda. Nawet jeśli jakiś facet mało odpowiedzialnie proponuje Ci teraz, żebyś wpadła do niego na kawę czy pizzę, to pierwszy raz masz prawdziwą i niepodważalną wymówkę, żeby ostudzić jego zapał i przekonać go do tego, żeby jednak najpierw dobrze się poznać przez internet. Jakość kontaktów bierze górę nad ich ilością – z jednej strony dlatego, że kiedy i tak nie można się umawiać na randki, nie ma znaczenia ilość tych randek… A z drugiej także dlatego, że ludzie są po prostu spragnieni wartościowego kontaktu i długie rozmowy pozwalają im przetrwać trudne chwile i zmniejszają poczucie osamotnienia.

Samo nawiązanie kontaktu też stało się łatwiejsze – łatwiej zagadać, bo wszyscy teraz jesteśmy mniej więcej w tej samej sytuacji, wszyscy mierzymy się z takimi samymi problemami i ze wspólnym wrogiem, a to daje nam poczucie wspólnoty i nas jednoczy. Mamy więc proste tematy, od których można zacząć rozmowę i na które każdy ma coś do powiedzenia. Bardzo łatwo można też ocenić, czy facet, z którym rozmawiasz, jest osobą rozsądną i odpowiedzialną – wystarczy przyjrzeć się temu, czy przestrzega zaleceń i jaki ma stosunek do kwarantanny.

Myśląc o randkach w sieci w czasach kwarantanny można dojść do wniosku, że to takie dreptanie w miejscu i że ogranicza się to tylko do pisania ze sobą. Ale to niekoniecznie prawda. Wasza znajomość może się rozwijać nawet w taki nietypowy sposób. Z czasem możecie wejść na kolejny etap i na przykład porozmawiać przez telefon albo zorganizować „randkę” na wideoczacie – samo pisanie i patrzenie na zdjęcia drugiej osoby nie jest jeszcze wystarczająco miarodajne, żeby móc naprawdę ocenić, czy ktoś nam się podoba i czy się z nim dogadujemy, dlatego warto spróbować także bardziej bezpośredniego kontaktu, przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe w obecnych okolicznościach. Wasza znajomość nie musi stać w miejscu – a nadzieja na to, że kiedyś w końcu kwarantanna się skończy i będziecie mogli wreszcie spotkać się na żywo, daje Wam coś, na co możecie czekać i co możecie wspólnie planować, na przykład już teraz uzgadniając szczegóły idealnej randki.

Wygląda więc na to, że w tych trudnych czasach aplikacje randkowe są jeszcze bardziej przydatne, niż zwykle – a kto wie, może dzięki nim nie tylko będzie Ci łatwiej przetrwać izolację, ale po jej zakończeniu będziesz mogła też zacząć nowy rozdział swojego życia z jakimś fajnym facetem?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.