Różnica wieku w związku – czy starszy partner to problem?

Większość ludzi dobiera się w pary z osobami w zbliżonym do siebie wieku. Ale czasem zdarza się, że zakochujemy się w kimś dużo młodszym albo dużo starszym od nas. Czy taki związek ma sens i szansę przetrwać? Czy duża różnica w związku to poważny problem?

Zdobądź go niezależnie od wieku – pobierz 10 SMS-ów na rozkochanie faceta!

 

Tak naprawdę nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie – bo o tym, czy z dużo młodszym albo z dużo starszym facetem będzie Ci się w związku układać, decyduje przede wszystkim to, jakimi oboje jesteście ludźmi i na ile jesteście dojrzali. Nierzadko zdarza się, że mężczyzna w słusznym wieku wciąż zachowuje się jak dzieciak i unika zobowiązań, albo że ktoś bardzo jeszcze młody zachowuje się bardzo dojrzale i odpowiedzialnie. Najważniejsze jest więc to, jak się ze sobą dogadujecie i ile macie ze sobą wspólnego.

Ale to jeszcze nie znaczy, że duża różnica w związku nie stanowi pewnego wyzwania – jest kilka ważnych rzeczy, które powinniście brać pod uwagę.

Różnica wieku w związku – o czym warto wiedzieć

Wiążąc się z kimś dużo starszym lub dużo młodszym, warto pamiętać o tym, że na różnych etapach życia ludzie mogą mieć różne plany, ambicje i oczekiwania wobec związku. Warto się upewnić, że macie podobną wizję tego, jak powinna wyglądać Wasza relacja. Przykładowo, jeśli umawiasz się z młodszym facetem, dla niego dążenie prosto do poważnego związku, małżeństwa i zakładania rodziny może nie być tak oczywiste jak dla Ciebie – a dla niego może być dziwne, że Ty chcesz się ustatkować, zamiast czerpać garściami z młodości, wolności i studenckich imprez. Nigdy nie jest bezpiecznie z góry zakładać, że wiemy, jakie druga osoba ma oczekiwania – ale w związku z dużą różnicą wieku szczególnie warto zwrócić na to uwagę i szczerze ze sobą porozmawiać.

Pamiętaj też, że nawet jeśli Wy świetnie się dogadujecie i zupełnie nie czujecie dzielących Was lat, różnica wieku prawdopodobnie i tak będzie powracającym tematem, bo wszyscy dookoła będą się nią interesować. Twoja rodzina może nie być szczególnie zadowolona, że umawiasz się z facetem prawie w wieku swojego ojca. Albo Twoi znajomi mogą mieć problem ze znalezieniem wspólnego języka z kimś z zupełnie innego pokolenia. Nawet takie pozornie zabawne sytuacje, gdy ktoś obcy bierze Was za ojca i córkę, mogą być irytujące, dlatego warto się upewnić, że jesteście na nie gotowi.

Różnica wieku – czy warto wiązać się z młodszym/starszym facetem?

Na to pytanie jest tyle odpowiedzi, ile związków. Nie da się ukryć, że takie związki mogą mieć sporo zalet. Starsi mężczyźni często mają bardziej poukładane życie, są dojrzalsi i gotowi na zobowiązania – ale to też nie jest reguła, więc warto się upewnić, z jakim konkretnie facetem masz do czynienia. Z kolei związek z młodszym może Ci odpowiadać, jeśli sama nie jesteś jeszcze gotowa na bardzo poważną relację albo chciałabyś sobie trochę przedłużyć okres studenckiej młodości czy wręcz poczuć się młodziej. Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od Twoich potrzeb i od tego, czy jesteś gotowa poradzić sobie z wyzwaniami, jakie przed Wami staną!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.