Dlaczego warto być singlem?

Czy bycie singlem to przekleństwo i wstyd? A może okazja do poznania siebie i poukładania sobie różnych spraw? Dzisiaj przyjrzymy się temu, dlaczego czasami warto być singlem!

Szukasz swojego księcia? Kliknij tutaj i sprawdź, jak go znaleźć!

 

Bycie singlem często jest demonizowane… Babcie ciągle pytają, kiedy wyjdziesz za mąż, ciocie zastanawiają się, jak to się dzieje, że taka fajna dziewczyna jesteś, a nikt Cię nie chce… Wiele osób wstydzi się bycia samemu, uważa to za swoją porażkę i robi wszystko, żeby jak najszybciej wyjść z tego stanu i sobie kogoś znaleźć. Czasem w desperacji – żeby znaleźć sobie KOGOKOLWIEK. Ale to trochę bezsensowne podejście, które w dodatku umacnia szkodliwe myślenie, że bez faceta jesteś nikim…

Zamiast poddawać się takim myślom, spróbuj spojrzeć na bycie singlem jak na coś dobrego, co może Ci przynieść realne korzyści – także w kontekście przyszłych związków i relacji z facetami. Zamiast załamywać ręce i się dołować, potraktuj bycie singlem jak chwilową przystań, która być może nie jest Twoim ostatecznym celem, ale skoro już na chwilę się tu zatrzymałaś, to warto dobrze wykorzystać ten czas. Bo tak naprawdę bycie singlem ma Ci sporo do zaoferowania!

Możesz lepiej poznać siebie

Bycie w związku jest super, ale jeśli jest to dla Ciebie stan permanentny i zawsze z jednego związku przechodzisz od razu  w drugi bez chwili wytchnienia, możesz wpaść w pułapkę postrzegania samej siebie głównie jako czyjejś partnerki. Dobrze jest wiedzieć, jaką partnerką jesteś dla facetów – ale to przecież nie jest jedyny aspekt Twojego życia! Okresy bycia singlem mogą Ci dać trochę czasu, żeby skupić się na samej sobie i lepiej samą siebie poznać, odkryć, kim jesteś poza związkiem, co jest dla Ciebie ważne i jakie inne cenne rzeczy są obecne w Twoim życiu. A taka wiedza bardzo się przydaje także później w relacjach z facetami!

Możesz wyciągnąć wnioski ze swoich relacji

Bycie singlem to dobry moment, żeby przyjrzeć się swoim dotychczasowym relacjom, wyciągnąć z nich wnioski, pozamykać za sobą rozdziały z przeszłości. O tym, jakie to jest ważne, najlepiej świadczą przypadki osób, które płynnie przechodzą z jednego związku w drugi, nieświadomie przenosząc ze sobą cały bagaż problemów i nieprzepracowanych uczuć z jednego partnera na drugiego. A w sytuacji, kiedy Twój nowy partner musi się mierzyć z problemami, które powstały jeszcze w relacji z tym poprzednim, trudno jest budować wartościową i trwałą relację. Warto pomiędzy związkami dać sobie chwilę czasu na taki „reset” i wyciągnięcie wniosków. Potraktuj więc bycie singlem jako okazję do odpowiedzenia sobie na pytania: czego oczekujesz od partnera, od związku, od siebie samej w roli czyjejś dziewczyny, jakie traktowanie Ci odpowiada, a jakiego nie zaakceptujesz, na jakie kompromisy jesteś gotowa iść, a co jest dla Ciebie nie do przeskoczenia. Z taką wiedzą dużo łatwiej będzie Ci świadomie zbudować nową relację!

Możesz poznawać ludzi

Bycie singlem nie oznacza wcale, że nie masz żadnego kontaktu z facetami! Wręcz przeciwnie – jeśli nie nastawiasz się od razu na jak najszybsze znalezienie sobie faceta, dajesz sobie trochę czasu na to, by poznawać nowych ludzi, chodzić na niezobowiązujące randki i wyciągać z nich wnioski. Nie chodzi tylko o to, żeby powiększała się Twoja lista kontaktów… Jeśli nie patrzysz na każdego nowo poznanego faceta jak na potencjalnego męża, łatwiej jest Ci spojrzeć na mężczyzn z dystansem, oceniać, co Ci się w nich podoba, a co nie, i aktualizować w swojej głowie obraz mężczyzny, którego szukasz. Nabierasz też praktyki i wprawy w prowadzeniu rozmowy czy flirtowaniu, wypracowujesz sobie większą pewność siebie i swobodę w kontaktach z facetami.

Możesz się rozwijać

Bycie singlem to też po prostu więcej wolnego czasu, który możesz wykorzystać, jak tylko zechcesz. A to dobry moment, żeby wziąć się za te wszystkie rzeczy, które zawsze chciałaś zrobić, ale ciągle brakowało Ci czasu. Może trochę nadrobisz kontakty towarzyskie, które trochę ucierpiały, kiedy poświęcałaś cały swój czas facetowi? Może w końcu zapiszesz się na taniec towarzyski, który od dawna chodzi Ci po głowie? Może bez żadnych wyrzutów sumienia będziesz mogła poświęcić się swojej pasji albo karierze? Wszystkie te rzeczy zaprocentują – nie tylko w Twoim aktualnym życiu singla, ale także później, kiedy wejdziesz w związek już jako ciekawsza i pełniejsza osoba!

Nie traktuj bycia singlem jak wyroku albo czegoś wstydliwego i nie spędzaj tego czasu, płacząc nad tym, że nikt Cię nie chce… Przecież nie o to chodzi, a Twoja wartość nie zależy od tego, czy znajdziesz sobie faceta w tym tygodniu czy za pół roku! Zamiast marnować ten czas na narzekanie, wykorzystaj go dla siebie – bo to właśnie jest Twój i tylko Twój czas, w którym możesz zrobić dla siebie bardzo dużo dobrego!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *