Jak oczarować jego rodziców?

Jak wyglądają Twoje relacje z rodziną partnera? Wbrew pozorom to, jak się z nimi dogadujesz, jest bardzo ważne – i może wpływać na Wasz związek! Dlatego dobrze jest zadbać o to, żeby jego rodzina Cię polubiła…

Problemy w związku? Kliknij TUTAJ po miłosne rozwiązania!

 

To, jakie masz relacje z bliskimi Twojego faceta, jest ważniejsze, niż mogłoby się wydawać – i nie należy tego bagatelizować. W większości przypadków rodzina stanowi dość istotny element życia faceta, on liczy się z ich zdaniem i słucha ich opinii. To niekoniecznie musi oznaczać, że rzuci Cię, jeśli tylko jego matka powie, że Cię nie lubi… Ale jeśli nie dogadujesz się z jego rodziną i są między Wami jakieś konflikty, prędzej czy później to będzie miało jakieś przełożenie na Wasz związek i zacznie generować napięcia. Poza tym, dobre kontakty z jego bliskimi w prozaiczny sposób ułatwią Ci życie – jeśli myślisz o tym facecie poważnie, będziesz musiała spędzać czas z jego rodziną przy różnych okazjach, świętach, imprezach rodzinnych… I choćby z tego powodu dobrze jest mieć z nimi pozytywne albo przynajmniej neutralne relacje.

Jak to osiągnąć? Oto kilka sposobów na to, by zrobić dobre wrażenie na rodzicach faceta:

Zbieraj informacje o nich

Dobrze jest zacząć, jeszcze zanim po raz pierwszy ich spotkasz. Twój facet na pewno czasami mówi coś o swojej rodzinie, o ich zainteresowaniach, stylu bycia, poglądach – słuchaj tego uważnie i notuj sobie w pamięci wszystkie tego typu informacje. Taka wiedza pomoże Ci podczas spotkań, będziesz lepiej przygotowana do rozmowy, będziesz wiedziała, o co warto zagadać, a jakich tematów unikać, zmniejszysz ryzyko popełnienia jakiejś gafy, a nawet będzie Ci łatwiej zrobić na nich dobre wrażenie jakimś drobnym, spersonalizowanym prezentem na święta czy urodziny.

Nie zawłaszczaj sobie faceta

To normalne, że chcesz, by to Wasz związek był dla Twojego partnera priorytetem. Ale to jeszcze nie znaczy, że masz go sobie zawłaszczać kosztem jego rodziny. Nie próbuj wchodzić z nimi w rywalizację (zwłaszcza z jego matką!) i nie próbuj im demonstrować, że to Ty masz być teraz jedyną ważną rzeczą w jego życiu. Nie jesteś w stanie zastąpić mu matki, ojca ani rodzeństwa – i nie taka powinna być Twoja rola! Im szybciej pogodzisz się z tym, że rodzina też może być dla niego istotna i też ma prawo spędzać z nim czas, tym mniej czeka Was konfliktów i niepotrzebnej walki o wyimaginowaną „władzę” nad facetem.

Doceniaj ich

Doceniaj i chwal rodzinę swojego faceta. Zazwyczaj najłatwiej jest to zrobić na polu kulinarnym – chwaląc pyszny obiad czy ciasto i prosząc jego mamę o przepis albo komplementując domowe wino robione przez jego ojca. Ale poza prawieniem komplementów pamiętaj też, żeby raczej nie krytykować ich przyzwyczajeń czy domowych tradycji, nawet jeśli Tobie wydają się dziwne. Pamiętaj, że póki co jesteś gościem w ich domu i rodzinie, wypada więc okazać im szacunek.

Pokaż, że ich syn jest w dobrych rękach

Rodzice chcą czuć, że ich ukochane dziecko jest „w rękach” odpowiedniej osoby, kogoś, kto będzie dla niego dobry i w razie czego potrafi się nim zaopiekować. Dlatego dobrze, żeby mieli poczucie, że potrafisz coś ugotować, potrafisz zadbać o dom i generalnie jesteś dość ogarnięta życiowo. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś na siłę udawała idealną kurę domową, jeśli taki styl życia jest kompletnie nie dla Ciebie, ale przynajmniej pokaż, że się starasz i że nie jesteś totalną olewaczką albo księżniczką, za którą to facet będzie musiał wszystko robić.

Poćwicz dyplomację

Niewykluczone, że pomiędzy Tobą i jego rodzicami pojawią się jakieś różnice poglądów czy krytyczne opinie. Albo że rodzice będą mieli własną wizję tego, jak powinna wyglądać przyszłość Waszego związku. Nikt nie każe Ci potulnie przytakiwać, ale dobrze jest poćwiczyć sobie dyplomację i taktowne ucinanie czy zmienianie tematu. Jeśli oni zaczynają pytać, kiedy ślub i dzieci, a Tobie ten temat nie leży, spróbuj się wymigać stwierdzeniem, że jeszcze o tym nie myśleliście. Pierwsze spotkania z jego rodziną to nie do końca jest miejsce na kategoryczne wygłaszanie swoich poglądów czy zapowiadanie, że żadnego ślubu ani dzieci nie będzie i że na pewno nie będziecie przyjeżdżali na święta. Chyba lepiej, żeby to sam facet w bardziej sprzyjających okolicznościach omawiał ze swoimi rodzicami Wasze decyzje, które z ich punktu widzenia mogą być kontrowersyjne, i tym samym pokazywał, że też bierze za nie odpowiedzialność – w ten sposób całe ich rozczarowanie nie spadnie od razu na Ciebie jako na tą złą, która tak okropnie ustawia ich biednemu bezwolnemu syneczkowi życie. Ty postaraj się być grzeczna, zachować neutralność i nie dać się też wciągnąć w dyskusje na gorące tematy jak polityka czy religia.

Nie skracaj dystansu na siłę

Obserwuj to, jak rodzice faceta odnoszą się do Ciebie, i wyciągaj z tego wnioski na temat tego, na jak bliską relację z Tobą są gotowi. Jeśli są otwarci i serdeczni i przytulają Cię na powitanie, to pewna bariera została przełamana i możesz się zachowywać nieco bardziej swobodnie. Jeśli na razie trzymają się na dystans, dostosuj się do tego i nie wyrywaj się przed szereg. Pozwól, żeby to oni w tej kwestii nadawali ton i nie staraj się na siłę skracać dystansu, kiedy nie są na to gotowi – nie mów do nich po imieniu, nie rzucaj się do przytulania i trzymaj swoje zachowanie nieco bardziej w ryzach niż robiłabyś to w towarzystwie znajomych czy swojej własnej rodziny. Postaraj się nie przekraczać granic kulturalnego zachowania, nie przeklinać, nie wieszać się na facecie, jakby nikt poza nim Cię nie interesował. Bądź uprzejma i miła, a zarobisz dodatkowe punkty.

Zrobienie dobrego wrażenia na rodzicach faceta wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Chociaż trzeba przyznać, że zdarzają się i takie przypadki, kiedy nawet pomimo Twojego wzorowego zachowania oni z jakiegoś względu mogą nie pałać do Ciebie sympatią… W takiej sytuacji ważne jest, żebyś Ty ze swojej strony starała się być w porządku. Być może potrzebują nieco czasu, żeby się do Ciebie przekonać – a nawet jeśli mimo wszystko nadal będą trzymali się na dystans, przynajmniej nie będziesz miała sobie nic do zarzucenia!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *