Jak zakochują się mężczyźni?

Próbowałaś kiedyś zapytać swojego faceta o to, w którym dokładnie momencie się w Tobie zakochał? Jest spora szansa, że miałby trudności ze wskazaniem takiej chwili… To, jak zakochują się mężczyźni, jest nieco bardziej skomplikowane i trudno wskazać konkretny moment, w którym to się dzieje!

Rozkochaj go przy pomocy SMS-ów!

 

W przypadku facetów przejście od zera do stanu zakochania czy dojrzałej miłości to proces – warto go dobrze zrozumieć, żeby uniknąć niepotrzebnych błędów, które na początku relacji mogą zdecydować o tym, czy będzie to miłość na całe życie, czy tylko krótkotrwała przygoda. U każdego faceta ten proces może układać się odrobinę inaczej i toczyć we własnym tempie, ale zdecydowana większość facetów przechodzi przez kilka ważnych etapów:

Etap 1: atrakcyjność fizyczna

To etap, w którym facet zwraca na Ciebie uwagę po raz pierwszy. Widzi Cię i tak naprawdę już po kilku sekundach wie, czy mu się fizycznie podobasz i czy jesteś w jego typie. To czas pierwszego, wstępnego zainteresowania, które może, ale nie musi zostać potwierdzone na kolejnych etapach.

Etap 2: zasada powtarzalności

Po tym, jak już wpadłaś mu w oko, facet zaczyna Cię dużo częściej zauważać w miejscach, w których bywa – oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście bywacie w tym samych miejscach, a nie widzieliście się tylko raz w życiu… Zazwyczaj nie jest tak, że nagle magicznie Wasze ścieżki zaczynają się wszędzie krzyżować – po prostu teraz facet bardziej zwraca na Ciebie uwagę, myśli o Tobie, a to ułatwia mu wyłowienie Cię z tłumu na uczelni czy w tramwaju, którym razem jeździcie. Ale może być też tak, że facet stara się prowokować sytuacje, w których możecie na siebie wpaść – częściej chodzi w miejsce, w którym Cię spotkał, albo zapamiętuje pory, w których widział Cię w tramwaju czy pod salą wykładową.

Etap 3: potwierdzenie tezy o atrakcyjności

Na tym etapie facet chce przetestować, czy oprócz atrakcyjnego dla niego wyglądu, masz w sobie też inne cechy, które będą mu się podobać. Szuka pretekstów do rozmowy, zagaduje, stara się trochę lepiej Cię poznać i skonfrontować swoje wyobrażenia o Tobie z rzeczywistością. Na tym etapie mogą się stać dwie rzeczy: jeśli okaże się, że pasujesz do wizji, którą miał w głowie, albo nawet ją przewyższasz, facet przejdzie do kolejnego etapu. Jeśli jednak jego wyobrażenia rozminęły się z rzeczywistością i nie znalazł w Tobie tego, czego szukał, zupełnie straci zainteresowanie albo ograniczy się tylko do jednorazowej przygody.

Etap 4: ładunek emocjonalny

Facet zaczyna coś do Ciebie czuć – to niekoniecznie jest od razu dojrzała miłość, ale kojarzysz mu się z przyjemnymi uczuciami. Myśli o Tobie, różne rzeczy mu się z Tobą kojarzą, przypominają mu się różne szczegóły Twojego wyglądu i Waszego ostatniego spotkania. Szuka kontaktu z Tobą i stara się inicjować spotkania.

Etap 5: społeczne potwierdzenie

Mężczyzna już wie, że mu się podobasz i że dla niego jesteś super – teraz szuka potwierdzenia Twojej wspaniałości u innych osób. Przedstawia Cię znajomym, organizuje jakieś wspólne wyjścia w większym gronie, prowokuje sytuacje, w których natykacie się na jego znajomych albo członków rodziny. To nie musi być świadome i uroczyste przedstawianie Cię rodzicom podczas sztywnej kolacji, ale jego bliscy gdzieś się wokół was przewijają i masz okazję ich poznać. Facet dąży do uzyskania potwierdzenia, że dobrze wybrał, ale jeśli jest już mocno zaangażowany, nawet krytyczne głosy nie będą miały dla niego aż tak dużego znaczenia. W tej chwili nie myśli już o Tobie zupełnie racjonalnie, bo do głosu doszły uczucia.

Etap 6: daje do zrozumienia, że chce czegoś więcej

Przebieg tego etapu zależy od ogólnej dynamiki waszej relacji. Jeśli do tej pory trzymaliście się blisko, ale jeszcze wciąż raczej jako przyjaciele, on będzie szukał okazji, by zrobić krok naprzód – będzie szukał bliskości, przytulał, próbował pocałować. Jeśli wasza znajomość od początku toczyła się raczej romantycznym torem, bliskość fizyczną macie już opanowaną – teraz facet będzie szukał bliskości emocjonalnej. Może zacząć okazywać swoje emocje, mówić Ci, że jesteś dla niego ważna albo zacząć mówić o Tobie, że jesteś jego dziewczyną.

Etap 7: zdobywa Cię

Powodzenie tego etapu zależy oczywiście od tego, czy pozwolisz mu się zdobyć. Ale w tej fazie zaczynacie tworzyć związek i oficjalnie już jesteście razem. To etap kolejnej ważnej próby i znów testowane są wyobrażenia faceta o byciu z Tobą. Jeśli pokrywają się z rzeczywistością, to nawet mimo wzlotów i upadków macie szansę na stały związek. Jeśli rzeczywistość okazuje się inna niż jego wizja związku z Tobą, mężczyzna może się wycofać i stwierdzić, że to jednak nie było to. Na tym etapie on testuje również reakcje otoczenia na to, że jesteście ze sobą – jeśli przejdziecie ten czas próby pomyślnie, macie otwartą drogę do stałej relacji.

Etap 8: planuje wspólną przyszłość

Na tym etapie facet wie już, że chce być tylko z Tobą – a to zaczyna być widoczne w jego zachowaniach jeszcze bardziej niż dotychczas. Uwzględnia Cię w swoich planach, pyta Cię o zdanie, planuje waszą wspólną przyszłość – niekoniecznie to musi być od razu plan wesela i budowy wspólnego domu, ale wyraźnie widać, że facet szykuje dla Ciebie ważne miejsce w swoim życiu.

W zależności od sytuacji i konkretnej osoby, te etapy mogą przebiegać szybciej lub wolniej, czasem mieszają się ze sobą, czasem jakiś etap zostaje przeskoczony – ale powyższe punkty dobrze oddają typowy przebieg tego, jak zakochują się mężczyźni.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.