Na co zwracają uwagę faceci?

Zastanawiałaś się kiedyś, na co zwracają uwagę mężczyźni, kiedy poznają kobietę? Co przyciąga ich uwagę, kiedy po raz pierwszy spojrzą na dziewczynę? O tym, czy ktoś uzna Cię za atrakcyjną i da Ci szansę, często decydują sekundy – warto więc wiedzieć, co przyciąga uwagę facetów!

Kliknij i poznaj sztukę flirtu!

 

Wyniki badania zleconego przez producentów szamponów mówią, że 74% facetów zauważa kobietę z powodu jej włosów, a dla 44% mężczyzn włosy to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę w kobiecie. Badanie zlecone przez producenta kropel do oczu pokazało, że faceci w pierwszej kolejności patrzą na oczy, potem na uśmiech, a następnie biust, zauważając również włosy i wagę. Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Manchesterze mówią z kolei, że w ciągu pierwszych 10 sekund kontaktu mężczyźni połowę tego czasu spędzają, patrząc na usta kobiety. Jeśli usta są pomalowane, patrzą dłużej. A jeśli są pomalowane na czerwono, ten czas jeszcze się wydłuża.

Co nam to wszystko mówi? ABSOLUTNIE NIC

Nie ma jednolitego wzoru, który mówiłby nam, na co po kolei zwracają uwagę mężczyźni i co ma większe, a co mniejsze znaczenie. Wynika to po części z faktu, że u osoby z ładną, smukłą i wysportowaną figurą, sylwetka będzie tą rzeczą, która w pierwszej kolejności zwróci uwagę, a u dziewczyny, która przed chwilą wyszła od fryzjera, rzeczą tą będą włosy. Niejako dowodzą tego komentarze pod moimi filmami na YouTube, w których w zależności od dnia mężczyźni zwracają uwagę na inne rzeczy. Zazwyczaj na te, które w danym filmie „uwydatniłam”.

A to znaczy, że TO MY SAME MAMY OGROMNY WPŁYW NA TO, NA CO BĘDĄ ZWRACAĆ UWAGĘ MĘŻCZYŹNI. I to właśnie ten temat chcę dzisiaj poruszyć.

Przede wszystkim trzeba zacząć od rozróżnienia na takie rzeczy, na które mamy wpływ, i takie, na które wpływu nie mamy. Te ostatnie to na przykład nasz wzrost, rysy twarzy, do pewnego stopnia sylwetka, ale także na przykład zmieniające się kanony piękna. Jeszcze 10-15 lat temu dziewczyny pompowały tyłki na siłowni, żeby mieć jak najbardziej jędrne pośladki. Tymczasem wybuch popularności Kim Kardashian spowodował całkowitą zmianę trendu i nagle kult jędrnych pośladków został zastąpiony kultem… WIELKIEJ PUPY. Nagle wielki tyłek zaczął być tym, co zwraca uwagę facetów w pozytywny, a nie negatywny sposób. I to do tego stopnia, że dziewczyny zaczęły masowo robić sobie implanty pośladków, aby ich pupy były jeszcze większe. Kanony piękna się zmieniają, rzeczy na które mężczyźni zwracają uwagę, również. W latach 30. mężczyźni bardziej zwracali uwagę na dziewczyny, które były płaskie jak deski, miały krótkie chłopięce fryzury i nosiły ciuchy, które ukrywały ich krągłości. Kilkanaście lat później było już kompletnie na odwrót. Uwagę zwracały krągłości, sylwetka w kształcie klepsydry, duże piersi i wąska talia, ówczesnym ideałem piękna była Marilyn Monroe, która – podobnie jak w naszych czasach Kim Kardashian – spowodowała, że mężczyźni zaczęli zwracać uwagę na inne rzeczy.

Dowodzi to, że kulturowe wzorce atrakcyjności, a co za tym idzie, rzeczy, na które mężczyźni będą zwracać uwagę, nieustannie się zmieniają, i bez sensu jest gonienie za nimi… Zamiast tego lepiej skupić się na rzeczach, na które mamy wpływ.

W dzisiejszych czasach mamy ten luksus, że skok technologiczny i Internet dały nam media społecznościowe, portale oraz aplikacje randkowe. A to są idealne miejsca, w których możemy świadomie wybrać, co będziemy eksponować i jakie swoje zalety podkreślać – żeby w konsekwencji przyciągnąć uwagę WŁAŚCIWEGO FACETA.

Wygląd: pokaż swoje naturalne piękno

Oczywistym jest, że Twój wygląd będzie tym, co zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Ustaliliśmy już jednak, że na pewne rzeczy nie masz wpływu oraz że bez sensu jest gonić za kanonami piękna… chyba że naprawdę chcesz robić sobie operację plastyczne tyłka, doczepiać włosy czy wstrzykiwać kwas hialuronowy w usta. Zamiast tego skupiaj się na pokazaniu SWOICH NATURALNYCH ATUTÓW. Masz długie i naturalnie gęste włosy? Pokaż je! Masz ładne i długie nogi? Uwydatnij je, a one będą tym, co będzie zwracać w Tobie uwagę. Masz grube i ciemne brwi? Wrzuć zdjęcie portretowe, na którym będzie je widać z bliska. Innymi słowy nie goń za rzeczami, których nie masz, tylko skupiaj się na tym, co masz, i uwydatniaj to, co Ci dano.

Styl: podkreślaj osobowość

Twój styl jest kolejną rzeczą, na którą faceci naturalnie zwracają uwagę. Wynika to z faktu, że często nawet nieświadomie ciągnie ich do dziewczyn, które mają podobny styl bycia jak oni. Co to oznacza? Że faceci, którzy przez pół życia zasuwają w garniturach i preferują styl formalny czy półformalny, najszybciej zwrócą uwagę na dziewczynę, która nosi sukienki, marynarki i chodzi w butach na wysokim obcasie. Dobierając zdjęcia na swój profil randkowy czy idąc na pierwszą randkę, dobrze jest wybrać takie ubrania, które Cię wyrażają i reprezentują taki styl, który najczęściej Ci towarzyszy.

Nawyki żywieniowe

Twoje nawyki żywieniowe to kolejna z mniej oczywistych rzeczy, na które faceci będą zwracać uwagę. Wspólne posiłki, chodzenie do restauracji, gotowanie w domu to czynności, które stanowią bardzo dużą część wspólnego życia i związku. Właśnie dlatego warto komunikować je na samym początku czy uwydatniać je w opisie na portalu randkowym. Faceci, którzy nie jedzą mięsa, będą bardziej zwracać uwagę na dziewczyny, które również z niego zrezygnowały, a mięsożerców będzie bardziej ciągnąć do tych, które je jedzą. Podobnie jest z zamiłowaniem do konkretnych dań czy stylów. Ktoś, kto jest miłośnikiem pizzy, szybciej zwróci uwagę na Twoje zdjęcie z pizzą niż na kolejne selfie.

Praca, pasja, hobby

Mężczyźni dużo częściej zwracają uwagę na dziewczyny, które w łatwy sposób mogą zaklasyfikować do jakiejś kategorii. W tym bardzo pomaga Twoja praca, pasja czy hobby. Jeżeli bardzo blisko utożsamiasz się z pracą, którą wykonujesz, lub jeżeli Twoje hobby stanowi dużą część Twojego życia, koniecznie wyraź to w najbardziej klarowny sposób – na przykład poprzez swoje zdjęcie w trakcie wykonywania zawodu lub związane z Twoim hobby. Jeżeli jesteś strażaczką, wrzuć swoje zdjęcie w mundurze! Gwarantuję Ci, że zwrócisz tym dużo większą uwagę niż sto innych dziewczyn wrzucających kolejne podobne do siebie selfie. Jeżeli kochasz snowboard, wrzuć zdjęcie w pełnym kombinezonie i z deską, a na pewno zwróci to uwagę facetów, którzy kochają sporty zimowe i aktywny tryb życia.

Temperament i życie towarzyskie

Ważną, ale nie zawsze oczywistą rzeczą, na jaką zwracają uwagę faceci u swoich potencjalnych partnerek, jest podejście do życia towarzyskiego, spędzania wolnego czasu, imprez, używek itd. Tak jak w przypadku jedzenia – daje im to jakieś wyobrażenie o tym, w jaki sposób mogliby spędzać z Tobą czas wolny. Jeżeli jesteś raczej introwertyczką, możesz to zakomunikować zdjęciami z samotnego spaceru po górach czy zdjęciem Ciebie pod kocem i z książką – z podpisem: pełnia szczęścia. Jeżeli jesteś bardziej imprezowym typem, lubisz wyjść na miasto, potańczyć i napić się z koleżankami, to warto również to pokazać – zdjęcia z imprez, koncertów czy w większym gronie koleżanek zwrócą uwagę tych facetów, którzy również preferują taki rodzaj spędzania wolnego czasu i to ich do Ciebie przyciągnie.

Pamiętaj więc przede wszystkim, że faceci zwracają uwagę na to, co w sobie podkreślisz – a jeśli chcesz przyciągnąć właściwych mężczyzn, którzy docenią to, jaka jesteś naprawdę, podkreślaj to, co w Tobie autentyczne i najlepsze!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *