Oznaki, że to coś więcej niż przyjaźń

Podoba Ci się kolega albo przyjaciel, ale nie jesteś pewna, czy on też coś do Ciebie czuje? W dzisiejszym wpisie poznasz ważne oznaki, że to coś więcej niż przyjaźń.

Nie jesteś pewna, czy to coś więcej niż przyjaźń? Pobierz darmowy e-book i sprawdź, jak go z łatwością oczarować!

Między przyjaźnią i miłością teoretycznie są zasadnicze różnice… ale w praktyce rozróżnienie tych dwóch sytuacji może nie być wcale takie proste. Zwłaszcza, że często sami mniej lub bardziej nieświadomie utrudniamy drugiej osobie odczytanie naszych prawdziwych uczuć!

Przyjaźń czy kochanie?

Życie byłoby prostsze, gdyby ludzie wprost mówili sobie, co do siebie czują… Ale tak nie jest, bo strach przed odrzuceniem i niepewność, czy druga strona podziela nasze uczucia, często powstrzymuje nas od działania – zwłaszcza w takich sytuacjach, gdy osoba, która nam się podoba, jest jednocześnie naszym bliskim znajomym. W takich przypadkach dodatkowo boimy się, że wyznanie prawdy może się skończyć nie tylko odrzuceniem, ale i utratą przyjaciela… Wiele osób powstrzymuje się więc od otwartych deklaracji. Ale jeśli jeśli wpadłaś w oko swojemu koledze, istnieją pewne oznaki, że to coś więcej niż przyjaźń – czasami dosyć subtelne, ale jeśli dobrze się przyjrzysz, powinnaś je zauważyć!

Oznaki, że to coś więcej niż przyjaźń:

– nie mówi przy Tobie o innych dziewczynach – po pierwsze dlatego, że to Ty mu się podobasz, a nie inne. Poza tym, nie chce Ci zrobić przykrości ani zasugerować, że nie masz u niego szans, bo jest zainteresowany kimś innym. Jeśli on jednak nie ma z tym problemu i bez skrępowania opowiada Ci o swoich podbojach, to chyba traktuje Cię jak kumpla…

– Wasze spotkania przypominają randki – jeśli on czuje do Ciebie coś więcej, będzie się starał spotykać z Tobą sam na sam, a nie tylko w gronie znajomych czy podczas przerwy w pracy. Jeśli dodatkowo odprowadza Cię do domu albo interesuje się tym, czy dotarłaś bezpiecznie, coś może być na rzeczy!

– pomaga Ci i troszczy się o Ciebie – jasne, przyjaciele też to robią. Ale jeśli się temu facetowi podobasz, prawdopodobnie będzie dla Ciebie robił więcej niż przyjaciel. Będzie gotowy przyjechać za pięć minut, a nie za kilka dni, kiedy wreszcie znajdzie jakąś wolną chwilę w swoim grafiku. Będzie się dopytywał, czy naprawdę wszystko w porządku, bo brzmisz dzisiaj jakoś smutniej niż zwykle. Będzie się tłumaczył z jakichś niezręcznych słów czy żartów, jeśli po namyśle uzna, że mogły Cię urazić – tak bardzo zależy mu na Twoim dobrym samopoczuciu i na tym, żeby dobrze wypaść w Twoich oczach.

– tęskni za Tobą i szuka kontaktu – jeśli nie wiesz, czy to coś więcej niż przyjaźń, przeanalizuj to, jak często on do Ciebie dzwoni i pisze, czy sam zaczyna rozmowy, o czym z Tobą gada i czy czuć w tym tęsknotę. Zwykły kolega może nie mieć problemu z tym, że przez tydzień czy dwa ze sobą nie rozmawiacie, ale facet, któremu się naprawdę podobasz, raczej nie będzie taki cierpliwy!

– jest zazdrosny o innych facetów w Twoim otoczeniu – nie lubi, kiedy mówisz o innych facetach, udaje, że tego nie słyszy, zmienia temat albo próbuje Cię przekonać, że zasługujesz na kogoś lepszego. Objawy zazdrości mogą być różne, ale na pewno to wyczujesz, jeśli on nie jest specjalnie zadowolony, że mogłabyś się zainteresować kimś innym.

Sygnałów może być oczywiście więcej, ale to zdecydowanie najważniejsze oznaki, że to coś więcej niż przyjaźń. Mam nadzieję, że teraz będziesz w stanie ocenić, czy Ty też wpadłaś mu w oko!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.